13.11.2023 16:00 3 ab / UM Wejherowo

Sportowcy z Pomorza rywalizowali w Turnieju Niepodległości o Puchar Prezydenta w podnoszeniu ciężarów

UM Wejherowo

W wejherowskim Klubie Kulturystycznym i Sportów Siłowych "Apollo" Narodowe Święto Niepodległości 2023 uczczono na sportowo. W Turnieju Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa w podnoszeniu ciężarów wzięło udział kilkudziesięcioro sportowców z klubów z całego Pomorza.

W zmaganiach uczestniczyli m.in. zawodnicy z Wejherowa, Gdyni, Gdańska, Władysławowa, Malborka, Kiełpina, Nowego Dworu Gdańskiego i Stężycy. W kategorii kobiet zwyciężyła Marta Klimek reprezentująca klub Apollo z Wejherowa, drugie miejsce zajęła Maria Yurtsevich z Atlety Gdańsk, a trzecie – Maja Radecka z Atlety Gdańsk.

W kategorii do 15 lat pierwsze miejsce wywalczył Dominik Gołąbek Z Atleta/Weigtlifting Kiełpino, drugie miejsce – Igor Gliszczyński z Floty Gdynia, a trzecie – Karol Olaf z Apollo Rybak.

W kategorii do 17 lat zwyciężył Wojciech Kuligowski z klubu Rzemieślnik Malbork, drugie miejsce – Szymon Plichta z Atleta/Weigtlifting Kiełpino, a trzecie Bartosz Grabowski z Floty Gdynia.

W kategorii OPEN pierwsze miejsce wywalczył Piotr Kamiński, drugie miejsce zajął Szymon Zimniak z Apollo Wejherowo, a trzecie – Dariusz Giniewicz z Apollo Wejherowo.

Organizatorem zawodów był wejherowski Klub Kulturystyczny i Sportów Siłowych "Apollo".