13.11.2023 15:00 0 ab

I Międzyszkolny Konkurs Piosenki z Bajek, Filmów i Musicali. Piątka w Redzie świętowała 100-lecie Walta Disneya

Twoja Telewizja Morska

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie świętowała 100-lecie Walta Disneya. Z okazji okrągłego jubileuszu amerykańskiej korporacji, w "piątce" zorganizowano I Międzyszkolny Konkurs Piosenki z Bajek, Filmów i Musicali. Jak podkreśliła dyrektor placówki, nadrzędnym celem "Festiwalu Walta Disneya" była nie tylko popularyzacja piosenek z bajek, ale przede wszystkim integracja uczniów redzkich szkół.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych z klas 1-3 oraz 4-8. Zadaniem uczestników konkursu było zaprezentowanie jednej piosenki filmowej, musicalowej lub bajkowej. Zadaniem jury była m.in. ocena wykonania piosenki, interpretacja tekstu, oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Jak mówi jedna z organizatorek, konkurs "Festiwalu Walta Disneya" został przygotowany po to, aby stworzyć dla dzieci niezapomniane miejsce, w którym będą mogły zaprezentować swoje talenty oraz poczuć magię muzyki.

Chciałyśmy, aby dzieci przeniosły się w bajkowy świat, bo Walt Disney od początku swojego istnienia tworzył magię, tworzył coś wspaniałego. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin tej wytwórni, dlatego z koleżkami postanowiłyśmy stworzyć konkurs, w którym dzieci mogłyby się wykazać, no bo któż nie zna utworów Walta Disneya – mówiła Anna Chojnacka, pedagog specjalny, logopeda.

Zadowolenia z organizacji wydarzenia nie kryła również dyrektorka redzkiej "piątki". Monika Halczak-Lewandowska podkreśliła, że najbardziej ucieszył ją fakt, że w konkursie mogły wziąć udział dzieci ze wszystkich redzkich szkół.

Jesteśmy bardzo podekscytowani. Jest to nasz pierwszy Festiwal Walta Disneya z okazji 100-lecia twórczości tej wytwórni. Jestem niezwykle dumna z naszej kadry, która przedsięwzięła i zainicjowała ten pomysł. Naprawdę bardzo dużo pracy i czasu poświęciliśmy w przygotowanie tego festiwalu. Celem nadrzędnym konkursu jest integracja naszej społeczności, nie tyle redzkiej, co również szkół sąsiadujących – mówiła dyrektorka piątki, Monika Halczak-Lewandowska.

Organizatorkami festiwalu były: Agnieszka Naczk, Joanna Samorajczyk, Anna Chojnacka, Magdalena Gurzęda.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...