27.09.2023 12:00 2 PM/KPP Wejherowo

Zatrzymali włamywaczy, pomógł sam pokrzywdzony

Fot. KPP Wejherowo

Ukradli traktorek ogrodowy oraz elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe, wejherowscy kryminalni zatrzymali 46 i 23-latka w związku z włamaniem do warsztatu na terenie Gowina.

Do włamania doszło 16 września w Gowinie, z kolei w piątek (22 września) policjanci zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazało się, że są to 46 i 23 latek z powiatu wejherowskiego i Gdyni.

Kryminalni ustalili, że mężczyźni  z wnętrza warsztatu ukradli traktorek ogrodowy oraz elektronarzędzia i narzędzia ogrodowe. Straty jakie spowodowali sprawcy oszacowane zostały na kwotę około 31 tys. zł.  W działania wejherowskich kryminalnych na rzecz tej sprawy, zaangażował się także sam pokrzywdzony – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: ‘Nie ma zgody na atakowanie policjantów’. Zarzuty dla Ukraińca

Policjanci ustalili tożsamość i zatrzymani sprawców, którzy zostali doprowadzeni do wejherowskiej komendy. Na terenie posesji 46-latka oraz u innych osób policjanci znaleźli i zabezpieczyli kradzione przedmioty, które już zostały przekazane do właściciela.

Obaj sprawcy zostali już przesłuchani oraz usłyszeli zarzuty. Kradzież z włamaniem jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...