26.09.2023 12:00 6 PM/KPP Puck

‘Nie ma zgody na atakowanie policjantów’. Zarzuty dla Ukraińca

Fot. KPP Puck

Groził im pozbawienia życia, naruszając ich nietykalność cielesną, znieważył i zmusił do zaniechania czynności prawnych. Trzy zarzuty usłyszał 39-letni mężczyzna, który podczas interwencji policjantów z puckiej komendy wykazywał się wyjątkową agresją słowną i fizyczną.

W piątek (22 września) wieczorem policjanci z puckiej komendy pojechali do Łebcza, gdzie według zgłoszenia uczestników weselnej zabawy, jeden z gości agresywnie się zachowuje i nie chce opuścić sali.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ukradli samochód – w środku był sprzęt dla ciężko chorej córki

Policjanci na miejscu ustalili, że 39-letni obywatel Ukrainy jest agresywny i awanturuje się z weselnymi gośćmi. Przed przyjazdem policjantów chciał odjechać samochodem, ale jego zamiar został udaremniony przez zgłaszającego, który wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki. 39-latek w rozmowie z policjantami krzyczał, wyzywał ich i wymachiwał rękoma uniemożliwiając mundurowym wykonywanie czynności. Ponadto groził policjantom pobiciem i pozbawieniem ich życia. Mężczyzna groźbą zmuszał mundurowych do zaprzestania interwencji – podaje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi, którą również próbował zniszczyć. Szybka reakcja mundurowych sprawiła, że policyjne mienie nie zostało uszkodzone.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 19-latek BMW wjechał w drzewo

Materiały w tej sprawie zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Pucku. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...