27.09.2023 11:00 1 PM/KPP Puck

Znęcał się nad swoją siostrą i szwagrem

Fot. KPP Puck

62-letni mieszkaniec powiatu puckiego znęcał się nad swoją rodziną. Jak ustalił funkcjonariusz, podczas licznych awantur domowych, sprawca przemocy wyzywał siostrę, obrażał ją, krytykował oraz popychał i szarpał, a swojego szwagra uderzał pięścią w twarz.

Policjanci z puckiej komendy przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym 62-letniego mieszkańca powiatu puckiego, który przez kilka miesięcy, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją siostrą i jej mężem.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kolejne utrudnienia w związku z budową Węzła Zryw

Policjant z puckiej dochodzeniówki dowiódł, że 62-latek, zamieszkując razem z siostrą i szwagrem, wszczynał awantury podczas których wyzywał i krytykował domowników. Ponadto zakłócał nocny spoczynek , niszczył domowe mienie oraz zanieczyszczał wspólne gospodarstwo poprzez załatwianie potrzeb fizjologicznych w dowolnym miejscu wspólnego gospodarstwa. Dochodzeniowiec ustalił, że mężczyzna wymuszał pieniądze na zakup alkoholu i papierosów. W toku wykonywanych czynności policjant ustalił również, że mężczyzna kilkakrotnie uderzył swojego szwagra pięścią w twarz – informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck

Po ustaleniu okoliczności zdarzeń i zebraniu dostatecznych materiałów policjanci z puckiej patrolówki dokonali zatrzymania 62-latka podejrzanego o znęcanie się nad członkami rodziny. 62-latek został zatrzymany w miejscu swojego zamieszkania i osadzony w policyjnej celi. Skrupulatne zebrany przez śledczego materiał dowodowy potwierdził stosowanie przez 62-latka przemocy fizycznej i psychicznej wobec członków rodziny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Tak wyglądało Wejherowo w latach 20. i 30. XX wieku

Po zapoznaniu się z aktami sprawy sąd wobec 62-latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...