26.09.2023 09:00 17 PM/UM Wejherowo

Kolejne utrudnienia w związku z budową Węzła Zryw

Fot. UM Wejherowo

Budowa Węzła Śmiechowo (Zryw) wchodzi w kolejną fazę prac. Od 27 września br. zamknięty zostanie odcinek ulicy Sikorskiego. W związku z koniecznością zamknięcia pętli autobusowej i wprowadzonymi zmianami w trasie kursowania autobusów MZK na ulicach Sędzickiego, Obrońców Westerplatte oraz Paderewskiego wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu. Prace zaplanowane są do końca tego roku.

Południowy odcinek Węzła Śmiechowo (Zryw) realizowany będzie przy całkowitym zamknięciu odcinka ul. Sikorskiego w rejonie pętli autobusowej z zapewnieniem dojazdu do osiedla Sikorski Park. Na ul. Obrońców Westerplatte, od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Paderewskiego (w kierunku do ul. Paderewskiego) i na ul. Paderewskiego w kierunku do ul. Sikorskiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy - czytamy na stronie wejherowskiego urzędu miasta.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 19-latek BMW wjechał w drzewo

Zamknięcie pętli autobusowej wymusza wprowadzenie zmian w trasach przejazdu autobusów komunikacji zbiorowej.

Fot. UM Wejherowo

Lokalizacja przystanków zastępczych:

— Sędzickiego – na wysokości posesji Sędzickiego 2A

— Obrońców Westerplatte – początkowo-końcowy przy ul. Obrońców Westerplatte, między posesjami Obrońców Westerplatte 18 i 20.

— os. Sikorskiego – przelotowy dla pasażerów wsiadających z os. Sikorskiego w kierunku Centrum, przy ul. Paderewskiego na wysokości posesji Paderewskiego 1.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Dźwig uderzył w budynek mieszkalny

Organizacja ruchu dla linii 16:

od przystanku Leśna autobusy pojadą ulicami Sikorskiego i Sędzickiego do przystanku zastępczego przy ul. Sędzickiego, następnie ulicami Sędzickiego i Obrońców Westerplatte do przystanku końcowego Obrońców Westerplatte. Następnie autobusy ruszą ulicami Obrońców Westerplatte i Paderewskiego do przystanku zastępczego przy ul. Paderewskiego, skąd dalej ulicą Sikorskiego po stałej trasie.

Organizacja ruchu dla linii 3:

od przystanku Odrębna autobusy pojadą ulicami Sędzickiego i Obrońców Westerplatte do przystanku końcowego Obrońców Westerplatte – tam odbędzie się krótki postój wyrównawczy. Następnie autobusy ruszą z przystanku Obrońców Westerplatte ulicami Obrońców Westerplatte i Paderewskiego do przystanku zastępczego przy ul. Paderewskiego, skąd dalej ulicą Sikorskiego po stałej trasie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...