25.09.2023 12:00 19 PM/KPP Puck

19-latek BMW wjechał w drzewo

Fot. KPP Puck

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę o godzinie 02.45 w Leśniewie. 19-letni mężczyzna z powiatu puckiego wjechał w przydrożne drzewo. 16-letnia pasażerka, z obrażeniami ciała, została przewieziona do szpitala.

W niedzielę o godzinie 02.45, policjanci z puckiej drogówki pojechali do miejscowości Leśniewo, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Funkcjonariusze na leśnym odcinku drogi  zauważyli przewrócony w rowie samochód BMW. Jak ustalili policjanci, 19-letni kierujący, jadąc w kierunku Darżlubia, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze uderzając następnie w przydrożne drzewo — informuje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Masz dzieci? Sprawdź, jakie leki otrzymasz bezpłatnie

Na miejscu strażacy udzielali pomocy zakleszczonej w samochodzie 16-letniej mieszkance powiatu puckiego, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. 15-letni pasażer z powiatu puckiego został przekazany pod opiekę rodziców.

Policjanci na miejscu ustalili, że 19-letni kierujący BMW, mieszkaniec powiat puckiego, egzamin zdał kilka dni wcześniej i posiadał tymczasowe prawo jazdy. Teraz jego losem zajmie się sąd – dodaje asp. sztab. Joanna Samula-Gregorczyk.

Jesień to trudny okres dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Wcześniej zapadający zmrok, poranne mgły i przymrozki nie ułatwiają jazdy zmotoryzowanym. W tym czasie częściej dochodzi do wypadków i kolizji. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

Fot. OSP Leśniewo Fot. OSP Leśniewo Fot. OSP Leśniewo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...