23.09.2023 11:00 3 PM/pomorskie.eu

Próbowali swoich sił na wodzie. Zakończył się duży żeglarski projekt

FOT. JACEK SOWA / UMWP

II Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego odbyły się 22 września 2023 r. W wyścigu na Zatoce Puckiej wystartowali młodzi adepci żeglarstwa z pomorskich szkół oraz przedstawiciele gmin. Zwyciężyły uczniowskie drużyny z Kobylnicy i Cedr Wielkich oraz samorządowcy z Kosakowa - podaje portal samorządu województwa pomorskiego.

Regaty stanowiły zwieńczenie dotychczasowych działań podejmowanych przez samorząd województwa pomorskiego na rzecz rozwoju infrastruktury żeglarskiej i poprawy warunków nawigacyjnych szlaków wodnych w naszym regionie, a także edukacji żeglarskiej młodych Pomorzan.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Powiedział, że ma w bagażu bombę i pistolet

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM FOT. JACEK SOWA / UMWP FOT. JACEK SOWA / UMWP FOT. JACEK SOWA / UMWP FOT. JACEK SOWA / UMWP FOT. JACEK SOWA / UMWP

W regatach na wodach Zatoki Puckiej wystartowali uczniowie ze szkół biorących udział w Programie Edukacji Morskiej oraz przedstawiciele pomorskich gmin. Uczestnicy pływali na łodziach, które gminy zakupiły w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na stulecie zaślubin Polski z morzem” przygotowanego przez samorząd województwa pomorskiego - czytamy na pomorskie.eu.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Komisie wyborcze formują się przed wyborami

Żeglowanie z całą pewnością uczy nas dbałości o własne bezpieczeństwo, bezpieczeństwo koleżanek i kolegów oraz odpowiedzialności za sprzęt. Sam jestem żeglarzem i wiem, ile ono daje radości i satysfakcji – powiedział na zakończenie zawodów marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

Dla uczestników imprezy przygotowano piknik edukacyjny w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy. Przez cały dzień w marinie w Pucku można było zapoznać się z budową jachtu oraz rodzajami ożaglowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...