19.09.2023 11:30 1 PM/KPP Wejherowo

Pili i prowadzili auta, rowery i hulajnogi. Jeden uderzył w bariery ochronne

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. policja

Policjanci zatrzymali dwunastu użytkowników dwóch kółek, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. Trzynastym zatrzymanym w sobotę był nietrzeźwy kierowca samochodu, który spowodował kolizję. Dodatkowo w piątek policjanci także zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów i także jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu. Pijani kierowcy byli również uczestnikami zdarzeń drogowych.

Podczas weekendu policjanci w powiecie wejherowskim prowadzili m.in. kontrole drogowe.

Łącznie zatrzymanych zostało 16 osób, z czego aż ośmiu rowerzystów i czterech użytkowników hulajnóg elektrycznych zatrzymano w sobotę na drogach w powiecie. Także w piątek policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych rowerzystów i jednego nietrzeźwego kierowcę samochodu. Do zatrzymań doszło w gminie Łęczyce, w Wejherowie, Redzie, Rumi i gminie Wejherowo – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 'Spieszyli z pomocą bliźniemu' i zginęli. Jest data pogrzebu druhów z Żukowa

Nietrzeźwi rowerzyści oraz osoby kierujące hulajnogami zostali ukarani mandatami w wysokości 2500 zł. Ponadto osoby kierujące rowerami a będące w stanie po spożyciu alkoholu zostały także ukarane mandatami w wysokości 1000 zł, zgodnie z obowiązującym taryfikatorem.

W sobotę w Rumi na skrzyżowaniu ulic Starowiejskiej i Dąbrowskiego patrol prewencji podjął działania wobec 19-latka, który jadąc samochodem bmw, nie zachował należytej ostrożności i uderzył w bariery ochronne. Badanie alko-testem wykazało, że 19-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Również w piątek policjanci podczas pracy na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem samochodu audi sprawdzili trzeźwość kierującego i okazało się że także miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jechał zygzakiem na feldze. Miał w organizmie niemal 3 promile alkoholu

Obu nietrzeźwym kierowcom samochodów policjanci zatrzymali prawa jazdy. Za kierowani samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...