19.09.2023 09:00 3 PM

'Spieszyli z pomocą bliźniemu' i zginęli. Jest data pogrzebu druhów z Żukowa

Fot. OSP Żukowo

Jechali na pomoc do śmiertelnego zdarzenia na drodze i zginęli. Młodzi druhowie OSP Żukowo w wyniku wypadku wozu strażackiego zginęli na miejscu. Wiadomo już kiedy odbędzie się ich pogrzeb.

15 września 2023 roku... najtragiczniejszy dzień w historii naszej Jednostki... Karolina Dargacz i Łukasz Dargacz.... druhowie którzy bezgranicznie oddawali się naszej wspaniałej pasji... bycia strażakiem. Odeszli na wieczną Wartę w Niebie... kiedy spieszyli z pomocą bliźniemu. Cześć ich pamięci – czytamy w poście OSP Żukowo.

W wypadku zginęła 22-letnia Karolina i 25-latek i 25-letni Łukasz. Pogrzeb odbędzie się 20 września.

CZYTAJ RÓNIEŻ: Żałoba w gminie po tragicznej śmierci strażaków ochotników

Ostatnie pożegnanie naszych druhów, przyjaciół, Karoliny i Łukasza odbędzie się w środę 20 września o godzinie 11.00 w Kościele, Parafii Miłosierdzia Bożego w Żukowie ul. Faustyny 1 – poinformowała Ochotnicza Straż Pożarna w Żukowie.

Fot. OSP Żukowo Fot. OSP Żukowo Fot. OSP LEŹNO Fot. OSP LEŹNO Fot. Straż Pożarna Fot. Straż Pożarna

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło w piątek (15 września) około godziny 3.40. Ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Jak wstępnie ustalili policjanci podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca wozu OSP chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Wóz bojowy przewrócił się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP 22-latka i 25-latek. Troje strażaków odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jechali do śmiertelnego wypadku i sami zginęli


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...