15.09.2023 15:51 0 Tomasz Smuga

Żałoba w gminie po tragicznej śmierci strażaków ochotników

fot. straż pożarna

Dwoje strażaków z OSP Żukowo zginęło w wyniku wypadku do którego doszło w Żukowie w powiecie kartuskim. Burmistrz gminy Żukowo ogłosił żałobę na terenie gminy.

Trzydniowa żałoba potrwa do wtorku (18 września).

W związku z tragiczną śmiercią druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacza, ochotników Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie, którzy zginęli na służbie, Burmistrz Gminy Żukowo ogłasza żałobę na terenie Gminy Żukowo od dnia 15.09.2023 r. do dnia 18.09.2023 r - czytamy w zarządzeniu wójta gminy Wojciecha Kankowskiego.

Na znak żałoby w gminie zarządza się umieszczenie flag przepasanych kirem oraz ich opuszczenie do połowy na masztach.

Zwraca się z apelem do organizatorów wszelkich imprez o charakterze rozrywkowym o ich ograniczenie, a do jednostek organizacyjnych Gminy Żukowo będących organizatorami imprez o uczczenie zmarłych minutą ciszy - brzmi zarządzenie.

CZYTAJ TEŻ: Jechali do śmiertelnego wypadku i sami zginęli

Przypomnijmy, że do śmiertelnego wypadku doszło w piątek (15 września) około godziny 3.40. Ochotnicy z Żukowa jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie. Jak wstępnie ustalili policjanci podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca wozu OSP chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Wóz bojowy przewrócił się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP 22-latka i 25-latek. Troje strażaków odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: