15.09.2023 08:45 0 PM

Jechali do śmiertelnego wypadku i sami zginęli

Fot. OSP LEŹNO

Dwoje strażaków z OSP Żukowo zginęło w wyniku wypadku do którego doszło w Żukowie (powiat kartuski). Strażacy jechali do śmiertelnego wypadku w Małkowie.

W piątek (15 września) około godziny 3.40 doszło do wypadku z udziałem wozu bojowego Ochotniczej Straży Pożarnej z Żukowa. Ochotnicy jechali do śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w Małkowie.

Jak wstępnie ustalili policjanci podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca wozu OSP chcąc ominąć wysepkę zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Wóz bojowy przewrócił się na bok.

Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP 22-latka i 25-latek. Troje strażaków odniosło obrażenia. Dwoje z poszkodowanych zostało zabranych do szpitala.

Fot. OSP LEŹNO Fot. OSP LEŹNO Fot. Staż Pożarna Fot. Staż Pożarna Fot. Staż Pożarna

Dziś (piątek 15 września 2023) r. o godz. 18.00 we wszystkich jednostkach #PSP i #OSP, włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc z zastępem OSP do zdarzenia. Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi poświęcili największą wartość - informuje Państwowa Straż Pożarna.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również: