15.09.2023 15:00 7 PM/KPP Puck

Łupy miał w bagażniku. Złodziej zatrzymany

Fot. KPP Puck

Ukradł akumulatory, przewody rozruchowe, lampy, panel solarny, głośnik oraz saszetkę z pieniędzmi. Łupy przechowywał w bagażniku samochodu. Został zatrzymany przez policję.

W środę policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie pojechali do miejscowości Mieroszyno na zgłoszenie o włamaniu do jednego z domków działkowych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 19-latek potrącił 12-latka. Mówił, że oślepiło go słońce

Policjanci ustalili, że mężczyzna wynoszący przedmioty z jednej z posesji działkowej poruszał się samochodem marki audi. Dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Pucku ustalił właściciela pojazdu i skierował policjantów z Komisariatu Policji w Krokowej do podjęcia interwencji wobec 33-letniego mieszkańca pobliskiej miejscowości – podaje Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Mundurowi na miejscu ujawnili samochód wskazany przy włamaniu i ustalili okoliczności zdarzenia, a w nim akumulatory, przewody rozruchowe, kartusze gazowe, lampy led, panel solarny, głośnik oraz saszetkę z pieniędzmi w kwocie około 7600 zł., pochodzące z kradzieży.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnej celi. Teraz jego losem zajmie się sąd.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jechali do śmiertelnego wypadku i sami zginęli

Od momentu zgłoszenia funkcjonariusze z powiatu puckiego podjęli skuteczne działania w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy tego włamania. Dzięki zdobytym informacjom, zaangażowaniu i gotowości do wykonywania czynności służbowych, w kilka godzin wytypowali, a następnie zatrzymali podejrzewanego mężczyznę. Sprawa jest rozwojowa – dodaje Joanna Samula-Gregorczyk.

W toku dalszych czynności procesowych funkcjonariusze będą ustalali, czy mężczyzna nie dokonywał również innych kradzieży.

Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...