15.09.2023 09:59 24 PM

19-latek potrącił 12-latka. Mówił, że oślepiło go słońce

Zdjęcie ilustracyjne/Google Maps

19-letni kierowca potrącił 12-latka na przejściu dla pieszych. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, kierowca tłumaczył, że oślepiło go słońce.

Do zdarzenia doszło w piątek (15 września) przed godziną 8:00 na skrzyżowaniu ulic Rzeźnickiej i Judyckiego w Wejherowie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jechali do śmiertelnego wypadku i sami zginęli

Pieszy przechodził przez przejście dla pieszych i doszło do potrącenia przez kierowcę samochodu osobowego – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć kierowca tłumaczył, że oślepiło go słońce. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy, był trzeźwy.

Za spowodowanie kolizji został ukaranym mandatem karnym za nieudzielenie pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście dla pieszych w wysokości 3 tys. zł i 15 punktami karnymi – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Dziecko zostało przebadane na miejscu zdarzenia, na szczęście nic poważnego się nie stało.

19-latek miał prawo jazdy od pięciu miesięcy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Łódź zatonęła na Zatoce Gdańskiej. W wodzie znalazły się cztery osoby

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Kiedy warunki atmosferyczne są niesprzyjające, tym bardziej należy jechać wolniej i dbać o dobrą widoczność. Do takich warunków należy śnieżyca, ulewa czy np. oślepiające słońce.

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...