05.06.2023 12:00 0 Tomasz Smuga

Wikęd Luzino zrobił kolejny krok ku awansowi do III ligi!

telewizjattm.pl/Monika Wejer

Wikęd Luzino zrobił kolejny kro ku awansowi do III ligi. Przed własną publicznością, w 34. kolejce spotkań rozgromili Chojniczankę II Chojnice aż 6:0. Hat-trickiem w tym meczu popisał się Adrian Petk.

Na stadionie Gminnego Ośrodka Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie w niedzielę, 4 czerwca 2023 roku, zmierzyły się dwa zespoły z górnej części tabeli IV ligi. Lider rozgrywek podjął czwarty zespół Chojniczankę II Chojnice. Worek z bramki w 16. minucie otworzył Mateusz Dąbrowski. W pierwszej połowie jeszcze dwie bramki dołożyli Dawid Król (27 min.) i Adrian Petk (30 min.). Ten ostatni w ciągu kilku minut na początku drugiej części spotkania zdobył jeszcze dwie bramki i tym samym skompletował hat-tricka. Wynik spotkania w 61. minucie ustalił Wojciech Wilczyński. Dodajmy, że było to setne trafienie graczy Wikędu w tym sezonie.

Było to również 26. zwycięstwo w sezonie drużyny z Luzina, które daje powód do poważnego myślenia o awansie do III ligi o czym mówi Piotr Klecha, dyrektor GOSRiT Luzino.

Tak się ten mecz ułożył. Miał to być dla nas jeden z trudniejszych meczów do końca sezonu. Ale przed nami jeszcze kilka spotkań i dopiero, kiedy będziemy pewni, że mamy bezpieczną przewagę nad Pomezanią Malbork będziemy wiedzieć, czy mamy III ligę - mówi dla Twojej Telewizji MorskiejKlecha, który dodaje, że: - Od paru lat pracujemy razem z prezesem Kędziorą i szkolimy naszą młodzież. Tworzymy atmosferę, żeby ta piłka się u nas rozwijała.

Nad drugą w tabeli Pomezanią Wikęd ma sześć punktów przewagi. Do końca rozgrywek pozostały cztery kolejki. W najbliższej, która odbędzie się w czwartek, 8 czerwca 2023 roku, podopieczni trenera Macieja Plińskiego zmierzą się ze Spartą Sycewice.