01.06.2023 09:30 12 Tomasz Smuga

Gryf Wejherowo po emocjonującym meczu awansował do finału!

WKS Gryf Wejherowo/Facebook

Dwa trafienia Karola Baranowskiego i jedno Oliwiera Kątnego zapewniły awans drużynie WKS Gryfa Wejherowo do finału regionalnego Pucharu Polski! Podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego wyeliminowali Anioły Garczegorze.

Pierwsza połowa spotkania rozegranego na boisku w Bożympolu Wielkim odbyła się pod dyktando żółto-czarnych. Do 29. minuty wejherowianie prowadzili już 2:0 po golach Baranowskiego. Jeszcze przez przerwą, w 40 min., na 3:0 podwyższył Kątny.

Po zmianie stron obraz gry się zmienić. Do głosu doszli gospodarze, którym ostatecznie udało się odrobić dwie bramki. W 56. min. na listę strzelców wpisał się Dawid Kowalski, a w 61. min. Łukasz Łapigrowski. Ostatecznie wejherowianie wygrali 3:2.

W pierwszej połowie spokojnie kontrolowaliśmy ten mecz. Trzy strzelone bramki dały spokój i myślenie, że dowieziemy ten wynik - mówi w rozmowie z naszą redakcją Sebastian Kowalski, kapitan WKS-u. - W drugiej połowie brakowało zdobycia czwartej bramki i postawienia przysłowiowej kropki nad "i". Rywale jednak przycisnęli. W mojej opinii nie potrzebnie się cofnęliśmy. Anioły strzeliły dwa gole i mieli swoje okazje. Oczywiście, jak to było w ostatnich meczach pucharowych i ligowych, bardzo dobrze spisał się nasz bramkarz Robert Wika. Cieszymy się, że to już drugi finał regionalnego Pucharu Polski naszego trenera Grzegorza Nicińskiego z Gryfem - zauważył Kowalski.

Gryfici w tym spotkaniu musieli radzić sobie bez popularnego "Kowala".

Niestety, zerwałem więzadła w meczu ligowym z Chojniczanką II Chojnice i będę miał dłuższą przerwę. Ciężko ogląda się z trybun mecz, bo chce się pomóc kolegom - dodał obrońca Gryfa.

W drugim spotkaniu półfinałowym pierwotnie Gedania Gdańsk pokonała zespół z Chojnic 3:0. Ale po weryfikacji przyznano walkower na korzyść Chojniczanki II. Drużyna z Gdańska przekroczyła limit zmian. Finał rozegrany zostanie we środę, 21 czerwca 2023 roku, o godz. 17 w Stężycy.