25.05.2023 14:30 5 Tomasz Smuga

Przed tym strażnikiem się nie ucieknie. Kolejny jego biegowy sukces

sm.wejherowo.pl

Przed tym strażnikiem miejskim z Wejherowa mieszkańcy, którzy są na bakier z prawem nie uciekną. Starszy inspektor Maciej Cichoń to miłośnik biegania. Ostatnio wziął udział w bieg w Sierakowicach w ramach cyklu "Kaszuby Biegają".

W Sierakowicach funkcjonariusz zajął 1. miejsce na dystansie 15. kilometrów w kategorii wiekowej 50 - 55 lat. Natomiast w klasyfikacji Open linię mety przekroczył jako 24. To nie jedyne zmagania w jakich ostatnio wziął udział wejherowski strażnik.

W kwietniu wystartował w biegu na 22. kilometry w Ojcowskim Parku Narodowym, gdzie w swojej kategorii wiekowej zajął 3. miejsce, a w klasyfikacji generalnej był 28.

Dodajmy, że wspomniane zawody dla st. insp. Macieja Cichonia są również elementem przygotowań do Górskiej Triady Biegowej, która odbędzie się we wrześniu. Przez dwa dni zaplanowane są trzy biegi na łącznym dystansie 100 kilometrów. Zawody odbędą się w pasmach górskich Beskidu Sądeckiego, Pienin i Gorców.

Inne sportowe sukcesy wejherowskiego strażnika:

• brał udział Maratonie Rzeźnika organizowanego w Cisnej, w Bieszczadach. Trasa oznaczona kolorem czarnym liczyła 52 km,

• w dniu 6 czerwca 2013 roku wziął udział w najstarszym biegu maratońskim rozgrywanym w Europie: Maraton Pokoju w Koszycach na Słowacji, który ma ponad 90-letnią tradycję,

• został Mistrzem Polski w I Mistrzostwach Polski Urzędników i Kolejarzy w biegu ulicznym na 10 km, które odbyły się w ramach obchodów IV Pomorskiego Święta Wisły w Tczewie,

• został wicemistrzem Polski w Mistrzostwach Polski Straży Miejskiej w Swarzędzu,

• 13 października 2013 roku wziął udział w Ultra Maratonie Bieszczadzkim na dystansie 50 km.