18.05.2023 14:30 2 OR/KPP w Wejherowie

Jechał kradzionym rowerem, w plecaku miał narkotyki

fot. KPP w Wejherowie

Policjanci z Wejherowa zatrzymali 34-latka, u którego znaleźli narkotyki. Podczas kontroli okazało się, że rower którym się poruszał był kradziony.

Policjanci z Zespołu ds. Nieletnich kilka dni temu zatrzymali do kontroli rowerzystę. W trakcie rozmowy mężczyzna wydawał się być zdenerwowany. Mundurowi sprawdzili 34- latka oraz zawartość jego plecaka, w którym znaleźli mefedron o wadze prawie 17 gramów, zbrylony proszek o cechach amfetaminy o wadze prawie 30 gramów oraz niewielką ilość marihuany o wadze kilku gramów. Zakazane substancje zostały zabezpieczone.

Wszystkie substancje zostały sprawdzone narkotestem oraz zabezpieczone do sprawy. Następnie policjanci sprawdzili numer ramy roweru, którym jechał mężczyzna. Policjantów nie zawiodła intuicja, ponieważ okazało się, że rower został ukradziony w Gdańsku. Policjanci zabezpieczyli jednoślad i niebawem trafi on do prawowitego właściciela — informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy wejherowskiej policji.

ZOBACZ TAKŻE:Zaczepiał kobiety na ulicach Gdańska. Rozpoznajesz mężczyznę z rysopisu?

Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Kradzież roweru jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...