21.04.2023 09:30 0 PM/UM Wejherowo

Sukcesy młodych karateków w Wejherowie

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Klubu Karate Stowarzyszenia Sportów Walki i Lekkiej Atletyki "Shotokan w XlV Turnieju Karate „Pomerania Cup”, które rozegrano 15 kwietnia br. w Rumi. Zawodnicy KK Shotkan zdobyli łącznie 7 medali, w tym 1 złoty, 1 srebrny i 5 brązowych.

W rumskich zawodach startowało ponad 230 zawodników z 16 klubów Polski i Ukrainy. Barw KK Shotokan broniło 17 zawodników i zawodniczek. Złoty medal w kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat wywalczyła Agata Ziemann, a srebrny medal w kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat zdobyła Maja Wenta.

Brązowe medale zdobyli: Barbara Brylowska - kata indywidualne 14-15 lat, Franciszek Błaszkiewicz - kata indywidualne chłopców 8 lat; Tomasz Małecki – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat; Jakub Kowalczyk – kumite indywidualne chłopców 10 - 11 lat oraz Maria Łaszewska - kumite indywidualne juniorek młodszych.

Tuż za podium, choć bez medalu, ale po dobrych walkach, uplasowali się: Agata Sobolewska, Dawid Klawikowski, Jagoda Klawikowska, Michał Kurzawa, Jan Gralicki, Jakub Wojtowicz, Julia Wójtowicz, Ilia Hraniuk, Robert Kwiatkowski i Borys Włodarczyk.