19.04.2023 15:14 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jubilerski kunszt według marki ACLARI Diamonds

Materiał Partnera

W wielu kulturach biżuteria z diamentami postrzegana jest jako rodzaj talizmanu. Podobno podarowana ukochanej osobie lub samej sobie przynosi szczęście i przyciąga dobrą energię. Jaką drogę przebywają diamenty, nim trafią do biżuteryjnej szkatułki? O sztuce tworzenia rękodzielniczej biżuterii opowiadają jubilerzy z polskiej marki ACLARI Diamonds!

Od diamentu do diamentowej biżuterii – kunszt jubilerski od kulis

Historia marki ACLARI Diamonds rozpoczyna się w 2011 roku. Właśnie wtedy powstaje pracownia jubilerska w Trójmieście, a niedługo potem do sprzedaży online trafia debiutancka kolekcja pierścionków zaręczynowych. Nie mija wiele czasu, a do kolekcji dołączają obrączki ślubne, diamentowe kolczyki oraz zawieszki. Od samego początku do dziś trójmiejscy jubilerzy tworzą wyłącznie złotą biżuterię z naturalnymi diamentami. W każdym projekcie dostrzec można subtelną grę niuansów i mistrzowski kunszt jubilerski. Co dzieje się za drzwiami trójmiejskiego atelier?

Naturalne diamenty

Bezpośrednio po wydobyciu wyglądają dość niepozornie, jednak wystarczy, że trafią do pracowni szlifierskiej, a zamieniają się w klejnoty o magicznym blasku. Diament w pełnym szlifie okrągłym zwany jest zwyczajowo brylantem i to właśnie on uchodzi za arcydzieło kunsztu szlifierskiego.

Prawidłowo oszlifowany brylant ma zawsze okrągłą formę. Składa się z podstawy, korony i 57 ścianek bocznych zwanych fasetkami – mówią jubilerzy z ACLARI Diamonds. –Szlif brylantowy pozwala wydobyć z kamienia maksymalny blask. Jednak docelowy kształt diamentu zależy z jednej strony od formy surowego kamienia, z drugiej od projektu biżuterii – dodają. – Nasi klienci najczęściej wybierają ponadczasową, klasyczną formę, przez co Panie doskonale czują się w diamentowych kolczykach, które zawsze prezentują się doskonale.

W biżuterii ACLARI Diamonds zakuwane są wyłącznie diamenty naturalne pochodzące z zaufanych źródeł. Wszystkie posiadają odpowiednie certyfikaty, które potwierdzają ich najważniejsze cechy: autentyczność oraz jakość.

Materiał Partnera

Szlachetne złoto

Nawet najpiękniejsze kamienie potrzebują odpowiedniej oprawy, aby zachwycać blaskiem. W tej kwestii jubilerzy z ACLARI Diamonds nie uznają kompromisów. W kolekcjach czeka na Ciebie wyłącznie szlachetna biżuteria wykonana ze złota 585: żółtego, białego i dwukolorowego.

Ponieważ czyste złoto jest dość miękkie, w jubilerstwie stosuje się stopy. Złoto 585, zwane też 14-karatowym, zawiera zawsze 58,5% czystego złota – wyjaśnia Kamila z ACLARI Diamonds. – Resztę stanowią domieszki innych metali, dzięki którym stop zyskuje większą trwałość, pożądaną plastyczność oraz odcień. W efekcie jest odporny na odkształcenia, działanie wody i tlenu z powietrza. Biżuteria z niego wykonana przetrwa próbę czasu.

Autorskie projekty i ręczne wykonanie

O wyjątkowym charakterze biżuterii świadczą nie tylko szlachetne materiały, ale też zmysł artystyczny projektantów i złotników.

Sposób osadzenia diamentu, wysokość korony, jej kształt, szerokość obrączki, a także zabawa proporcjami, symetrią czy odcieniami złota: to wszystko aspekty, które przekładają się na efekt wizualny – opowiada Aleksandra, jubiler z warszawskiego salonu ACLARI Diamonds. – Gdy projekt jest gotowy, zaczynamy poszukiwania diamentu, który najefektowniej zaprezentuje się w konkretnym wzorze biżuterii. Kamienie selekcjonujemy ręcznie, aby wybrać te najpiękniejsze. Następnie projekt trafia w ręce złotnika, który przekuwa artystyczną wizję w diamentowe dzieło sztuki – podsumowuje.

Zobacz więcej inspiracji w ACLARI Diamonds

Na świecie nie ma dwóch identycznych diamentów, a form szlifowanych jest tyle, ilu szlifierzy. W efekcie diamentowa biżuteria zawsze jest niepowtarzalna – nawet jeśli mówimy o dwóch egzemplarzach stworzonych na podstawie tego samego projektu. Odkryj wyjątkową kolekcję ACLARI Diamonds i wybierz coś na prezent dla ukochanej osoby albo dla samej siebie. Biżuterię tej polskiej marki jubilerskiej kupisz online, a w największych polskich miastach także stacjonarnie.


Czytaj również: