11.04.2023 08:57 0 JD

Cenne zwycięstwo Gryfa na wyjeździe

archiwum Fot. TTM

Gryf Wejherowo pokonał zespół Anioły Garczegorze 2:4 w meczu 25 kolejki czwartej ligi.

Przysłowiowy worek z bramkami otworzył się w 17 minucie, gdy bramkarza Gryfa pokonał zawodnik gospodarzy. Żółto-czarni odpowiedzieli osiem minut później – gola na remis zdobył Julian Goyke a po niespełna kwadransie wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

Po zmianie stron piłkarze z Wejherowa szybko podwyższyli na 1 do 3 za dzięki trafieniu Damiana Lisieckiego. Czwartego gola dla żółto-czarnych zdobył Kacper Baranowski w 72 minucie spotkania, zespół Aniołów odpowiedział jeszcze trafieniem 10 minut przed ostatnim gwizdkiem i mecz zakończył się wynikiem 2 do 4 na korzyść podopiecznych trenera Grzegorza Nicińskiego.

Dzięki wygranej Gryf awansował w ligowej tabeli na 6 miejsce. W kolejnym meczu żółto-czarni podejmować będą na własnym boisku drugą drużynę Chojniczanki Chojnice. To spotkanie rozpocznie się w sobotę o 17 na Wzgórzu Wolności.