30.03.2023 14:30 15 PM/KPP Wejherowo

Policyjny dron obserwował kierowców

Fot. KPP Wejherowo

Policjanci obserwowali samochody na ekranie, a kolejni policjanci stojący na drodze zatrzymywali samochody, które popełniły wykroczenia, w rejonach przejść dla pieszych. Wejherowscy policjanci we wtorek realizowali działania „Bezpieczny pieszy”.

Celem działań było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze podczas takich akcji reagują na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów. W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego i prewencji z Wejherowa, podległych jednostek policji oraz Komendy Wojewódzkiej Policji z dronem – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Policjanci obserwowali samochody na ekranie, a kolejni policjanci stojący na drodze zatrzymywali samochody, które popełniły wykroczenia, w rejonach przejść dla pieszych. W działaniach brali udział także strażnicy miejscy.

Policjanci zwracali uwagę na zachowania pieszych, rowerzystów wobec innych uczestników ruchu drogowego, ale także zwracali uwagę na zachowania kierowców wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Fot. KPP Wejherowo

Jak informuje policja zachowania, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych to m.in. omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...