29.03.2023 14:30 3 PM/KPP Wejherowo

Uderzał żonę w twarz, wyzywał i poniżał. Trafił za kratki

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. pixabay.com

72-latek z Wejherowa naruszył sądowy zakaz zbliżania do swojej rodziny i został aresztowany. Z kolei wobec mieszkańca gminy Luzino z uwagi na stosowanie przemocy domowej został zastosowany policyjny dozór oraz zakaz zbliżania.

Policjanci w ostatnim czasie otrzymali zgłoszenie związane z 72-letnim wejherowianinem, który wobec swojej żony stosował przemoc, wszczynał awantury, wyzywał, poniżał oraz uderzał w twarz.

Wtedy został zastosowany wobec niego policyjny dozór, nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania i komunikowania. Mężczyzna jednak nie stosował się do zastosowanych wobec niego środków, w związku z czym wczoraj Sąd Rejonowy w Wejherowie zastosował wobec sprawcy przemocy domowej tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Podobna informacja wpłynęła do policjantów wczoraj od pokrzywdzonej z gminy Luzino. W tym przypadku 32-letni sprawca przemocy został zatrzymany.

Następnie w wyniku zebranych przez policjantów informacji oraz dowodów w tej sprawie, mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej prokuratury, która zastosowała dozór policji związany z osobistym stawiennictwem w jednostce policji, nakazem opuszczenia wspólnego miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się do miejsca zamieszkania, zakazu kontaktowania telefonicznie oraz za pośrednictwem elektronicznych kanałów komunikacji - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Przestępstwo przemocy jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...