28.03.2023 14:55 5 PM/KPP Wejherowo

Lola wywęszyła narkotyki w zrolowanym dywanie

Fot. KPP Wejherowo

Marihuana, amfetamina, extasy - pies do wykrywania narkotyków wywęszył je w mieszkaniu 22-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego. Były ukryte w zrolowanym dywanie.

W poniedziałek (27 marca) wejherowscy kryminalni we współpracy z funkcjonariuszem Krajowej Administracji Skarbowej z Gdyni z Lolą – psem do wykrywania narkotyków zatrzymali 22-latka.

W mieszkaniu mężczyzny, podczas przeszukania, Lola wywęszyła narkotyki, które ukryte były w zrolowanym dywanie, leżącym w pokoju. Po zajrzeniu do środka policjanci znaleźli tam marihuanę o wadze ponad 90 gramów, amfetaminę o wadze ponad 25 gramów oraz 23 sztuki tabletek extasy. Mężczyzna został doprowadzony do policyjnej celi, a narkotyki zabezpieczone do badań, przez biegłego specjalistę - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

22-latek dzisiejszą noc spędził w policyjnym areszcie. Niebawem zostanie przesłuchany i niewykluczone, że usłyszy zarzuty dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...