27.03.2023 17:00 52 PM

Ponad 200 kierowców ukaranych mandatami

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. policja

Wejherowscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców oraz jednego pod wpływem narkotyków. Dwóch kierowców jechało zbyt szybko w terenie zabudowanym i oni także stracili prawa jazdy.

Wejherowscy funkcjonariusze w miniony weekend zostali wezwani do 14 zdarzeń drogowych. Okazało się, że były to kolizje drogowe i nikt nie doznał poważnych obrażeń ciała.

— Równolegle cały czas trwały intensywne kontrole drogowe w terenie, których efektem było zatrzymanie 3 nietrzeźwych kierowców oraz jednego pod wpływem narkotyków. Ponadto dwaj inni kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W każdym z tych przypadków kierowcom zatrzymano prawo jazdy* - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Nietrzeźwi kierowcy zostali zatrzymani przez miejscowych policjantów także na terenie gminy Gniewino, Wejherowo oraz w Redzie. W każdym z tych przypadków również zatrzymano prawo jazdy.

Łącznie policjanci wejherowskiej drogówki skontrolowali 360 kierowców, z czego ponad 200 zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia, które głównie polegały na przekraczaniu dozwolonej prędkości - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Podczas tego weekendu również odbywały się kontrole rowerzystów. W wyniku takich sprawdzeń trzej rowerzyści zostali ukarani mandatami w wysokości po 2500 zł każdy za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. Czwarty rowerzysta znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu i w tym przypadku mandat karny zgodnie z taryfikatorem wyniósł 1000 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...