24.03.2023 15:51 26 PM

Woda w jednej ze wspólnot w Bolszewie niezdatna do spożycia!

Sanepid poinformował o braku przydatności do spożycia wody w sieci wewnętrznej Wspólnoty Mieszkaniowej Bolszewo Słoneczna 1-3. Woda jest zanieczyszczona mikrobiologiczne, wykryto obecność bakterii grupy coli i Escherichia coli.

Woda w sieci wewnętrznej Wspólnoty Mieszkaniowej Bolszewo Słoneczna 1-3 nie nadaje się do spożycia oraz celów gospodarczych, nadaje się tylko i wyłącznie do spłukiwania sanitariatów. Woda do badania była pobrana 22 marca, wyniki były dzisiaj.

Czytaj również: Zaniepokojeni mieszkańcy sami zbadali wodę w Bolszewie. Sanepid: 'Był to pobór nieurzędowy'

— W związku z wydanym komunikatem przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie o braku przydatności do spożycia wody w sieci wewnętrznej Wspólnoty Mieszkaniowej Bolszewo Słoneczna 1-3 informujemy, że w trybie pilnym zwołany został gminny sztab kryzysowy oraz spotkanie z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Wejherowie oraz z zarządcą wspólnoty, na którym ustalono plan dalszego postępowania – informuje urząd gminy Wejherowo.

Jak informuje gmina zarządca ma powiadomić wszystkich mieszkańców wspólnoty.

Czytaj również: 'Skończyła mi się woda, będę pić mleko do rana'. Spotkali się z mieszkańcami w sprawie skażonej wody

— Gmina zapewni wodę poprzez podstawienie beczkowozów. Godziny podstawienia beczkowozów zostaną ustalone z zarządcą – czytamy na stronie gminy.

Czytaj również: Panika wśród mieszkańców. Co z wodą w Wejherowie?

Jak podaje gmina z badan przeprowadzonych przez PEWIK Gdynia oraz Sanepid woda w wodociągu publicznym spełnia wszystkie wymagania w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, a zanieczyszczenie wykryto jedynie w sieci wewnętrznej wspólnoty.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...