09.03.2023 10:36 66 PM

'Skończyła mi się woda, będę pić mleko do rana'. Spotkali się z mieszkańcami w sprawie skażonej wody

mat.pras.

Radni miejscy spotkali się z mieszkańcami Wejherowa przy ulicy Ofiar Piaśnicy, żeby opowiedzieć o problemach związanych ze skażeniem wody w Wejherowie. „Nie ma według nas żadnej pomocy, albo bardzo minimalna” – mówiono podczas konferencji.

Przypomnijmy, że woda na kilkunastu ulicach Wejherowa nie nadaje się do spożycia ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne - obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli, Enterokoków. Pierwsze oficjalne doniesienia w tej sprawie pojawiły się w środę (1 marca) wieczorem.

Czytaj również: Sanepid informuje: woda wciąż niezdatna do spożycia

Konferencja prasowa i spotkanie z mieszkańcami odbyło się w czwartek o 8:00 w miejscu, gdzie dzień wcześniej stał beczkowóz z wodą zdatną do picia.

Woda w beczkowozach jest zamarznięta, wczoraj tutaj beczkowóz stał, dzisiaj już go nie ma. Nie ma według nas żadnej pomocy, albo bardzo minimalna. Tak nie może być – mówi Wojciech Wasiakowski, radny Wejherowa.

Jak mówił miejski radny wodę powinno się dostarczać ludziom chorym.

Czytaj również: ‘To jest skandaliczne’. Skażona woda w Wejherowie

Nie każdy zejdzie do beczkowozu po wodę – dodaje radny. - To nie może być tak, że starsza Pani trzy dni wymiotuje, kto jej dostarczy tą wodę? Mieszkańcy chcą wiedzieć kiedy to się skończy - pytał w środę Wojciech Wasiakowski.

Właśnie skończyła mi się woda, a jestem w ciąży i będę pić mleko do rana - napisała jedna z naszych Czytelniczek.

5 tysięcy mieszkańców nie może prać, zmywać naczyń, a co dopiero dbać o higienę osobistą – czytamy w komentarzu pod artykułem na naszym portalu.

Jak udało się nam dowiedzieć dziś prawdopodobnie zostaną podane nowe informacje na temat skażonej wody w Wejherowie.

Czytaj również: Panika wśród mieszkańców. Co z wodą w Wejherowie?

Wejherowskie ulice, na których jest pogorszona jakości wody w Wejherowie to: Podmiejska, Techników, Geodetów, Architektów,Tartaczna, Budowlanych, Przemysłowa, Karnowskiego, Rogali, Gulgowskiego, Graniczna, Jana z Kolna, Kolejowa, Ofiar Piaśnicy, Lelewela, Jasna, Żeromskiego, Traugutta, Kołłątaja, Krasińskiego, Majkowskiego, Okrężna, Derdowskiego, Słoneczna, Słowackiego, Nanicka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...