24.03.2023 10:00 4 PM

Szachowy sukces wejherowianina

mat.pras.

Wejherowianin został podwójnym wicemistrzem Polski Amatorów w Szachach Szybkich, które odbyły się w ubiegłym tygodniu w województwie śląskim.

W ubiegłą sobotę (18 marca) w miejscowości Pęgów woj. śląskie odbyły się IX Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich, w których wzięło udział aż 196 zawodniczek i zawodników zdrowych i niepełnosprawnych z całej Polski.

Mistrzostwa zostały rozegrane systemem szwajcarskim w 9 rundach przy kojarzeniu komputerowym na podstawie posiadanych punktów rankingowych FIDE - informuje klub "Start" Wejherowo.

W Mistrzostwach wzięło udział dwóch zawodników ISS „START” Wejherowo. Mieszkaniec Wejherowa Jerzy Kot zajął drugie miejsce w kategorii senior 60+ i również drugie miejsce w kategorii niepełnosprawnych.

Organizatorem Mistrzostw był Klub Szachowy Wieża Pęgów, a współorganizatorami byli Polski Związek Szachowy w Warszawie, Dolnośląski Związek Szachowy oraz Starostwo Powiatowe w Trzebnicy.