Politycy nie zabijajcie polskich mediów

20.03.2023 14:50 29 PM

Woda w Wejherowie: jest nowy komunikat!

Zdjęcie ilustracyjne/pixabay.com

"Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie stwierdza przydatność wody z wodociągu do spożycia przez ludzi" - poinformował Sanepid.

Na podstawie sprawozdań z badań próbek wody pobranych do analiz laboratoryjnych w dniu 17.03.2023 r. z wodociągu publicznego Wejherowo. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wejherowie stwierdza przydatność wody z wodociągu do spożycia przez ludzi - poinformował dziś Sanepid.

Czytaj również: Nie ma bakterii w wodzie w Bolszewie

Komunikat dotyczy strefy zaopatrzenia w wodę ograniczonej ulicami: Nanicka, Przemysłowa i I Brygady Pancernej WP oraz ul. Tartaczna.

Przypomnijmy, że przez kilka dni, od 1 do 9 marca, woda na kilkunastu ulicach Wejherowa nie nadawała się do spożycia ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne – obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli, Enterokoków. PEWIK Gdynia podstawił wówczas beczkowozy. Na początku ubiegłego tygodnia zakończyło się chlorowanie wodociągu. 9 marca Sanepid podał, że w wodzie nie ma bakterii i nadaje się do picia po przegotowaniu.

Czytaj również: Woda w Wejherowie nadaje się do picia po przegotowaniu!

Jak informuje PEWIK, pobrane przez nich próbki również są prawidłowe.

Próbki pobrane przez PEWIK 16 i 17 marca są zgodne z obowiązującymi przepisami, nie ma tutaj żadnego zagrożenia bakteriologicznego, tak jak informowaliśmy we wcześniejszych naszych komunikatach - informuje Anna Szpajer, rzecznik prasowy PEWIK Gdynia.

Czytaj również: 'Skończyła mi się woda, będę pić mleko do rana'. Spotkali się z mieszkańcami w sprawie skażonej wody


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...