10.03.2023 13:55 11 PM

Nie ma bakterii w wodzie w Bolszewie

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay.com

Nie stwierdzono obecności bakterii w próbkach wody pobranych przez PEWIK w Bolszewie. Jak informuje Sanepid, wstępne wyniki wskazują na to, że próbki są czyste.

Przypomnimy, że mieszkańcy Bolszewa po doniesieniach z Wejherowa o skażonej wodzie postanowili sami zbadać próbkę wody ze swojego wodociągu. Wyniki były złe. Jak informowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie, był to pobór nieurzędowy i na tej podstawie nie mogła się wypowiedzieć o jakości wody w Bolszewie.

— Na osiedlu w Bolszewie, które ma wodę z PEWIK, ale z innego źródła, zrobiliśmy badanie wody w Sanepidzie. Okazało się że mamy bakterie z grupy coli i paciorkowce i woda nie nadaje się do picia – poinformował nas mieszkaniec Bolszewa.

Czytaj również: Zaniepokojeni mieszkańcy sami zbadali wodę w Bolszewie. Sanepid: 'Był to pobór nieurzędowy'

Jak podał wczoraj Sanepid, był to pobór nieurzędowy. Próbki wody zostały w środę pobrane w Bolszewie przez PEWIK z trzech punktów na sieci. Są już wyniki.

Telefoniczne poinformowano mnie, że w pobranych próbkach nie stwierdzono obecności bakterii grupy coli, Escherichia coli, Enterokoków – powiedział w rozmowie z naszą redakcją Zdzisław Westa, pełniący obowiązki Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wejherowie.

W czwartek Sanepid podał, że woda w Wejherowie nadaje się do picia po przegotowaniu.

Czytaj również: Woda w Wejherowie nadaje się do picia po przegotowaniu!

Przypominamy, że czekamy na Państwa sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected].


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...