18.03.2023 15:00 20 PM/KPP Wejherowo

Wejherowscy policjanci promują swój zawód w klasach maturalnych

Fot. KPP Wejherowo

Policjanci spotykają się z klasami maturalnymi Zespołu Szkół Powiatowych nr 3 w Wejherowie. W trakcie tego wydarzenia funkcjonariusze opowiadają uczniom, jakie możliwości daje służba w policji. Podpowiedzieli również, co należy zrobić, aby w przyszłości móc nosić policyjny mundur.

W Zespole Szkół Powiatowych nr 3 w Wejherowie odbyło się odbyło się spotkanie, podczas którego uczniowie klas maturalnych możliwość prowadzenia rozmów z funkcjonariuszami policji.

Wszystko po to, aby w jak największym stopniu ułatwić młodym ludziom wybór ich przyszłej ścieżki zawodowej. Policjantki z wejherowskiej komendy opowiadały, jak wygląda codzienna służba w policji oraz jakie warunki należy spełnić, aby móc aplikować do tej formacji. Funkcjonariuszki przekazywały zainteresowanym uczniom dokładne informacje na temat procesu rekrutacji do policji, a także możliwości, jakie daje noszenie policyjnego munduru - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Podczas spotkania nie zabrakło informacji na temat zarobków oraz korzystnych warunków socjalnych, które zapewnia służba w policji.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Właśnie kończysz szkołę średnią?, myślałeś o służbie w Policji? Zapoznaj się z naszą ofertą. Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, z pasjami, który chce pomagać ludziom i stać na straży ich bezpieczeństwa Policja jest idealnym wyborem zawodowym dla Ciebie. Możesz pracować w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Służbę pełnić na lądzie, na wodzie, w powietrzu, a także w cyberprzestrzeni. To jak się potoczy Twoja kariera zawodowa, zależy od Twoich predyspozycji, umiejętności, doświadczenia oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia - zachęcają policjanci.

Więcej informacji na temat rekrutacji znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...