14.03.2023 16:00 37 PM

Co dalej z wodą w Wejherowie?

Zdjęcie ilustracyjne/Fot. pixabay,com

Zakończyło się chlorowanie w wejherowskim wodociągu. Sanepid pobrał wczoraj próby wody. Być może w piątek zapadnie decyzja, czy wodę można spożywać z wodociągu, bez przegotowania.

Jak w ubiegły czwartek podał Sanepid, w pobranych próbkach wody w Wejherowie nie ma bakterii, ale przed spożyciem czy np. myciem owoców należy ją przegotować.

Przypomnijmy, że przez kilka dni, od 1 do 9 marca, woda na kilkunastu ulicach Wejherowa nie nadawała się do spożycia ze względu na zanieczyszczenie mikrobiologiczne – obecność bakterii grupy coli, Escherichia coli, Enterokoków. PEWIK Gdynia podstawił wówczas beczkowozy.

Czytaj również: Nie ma bakterii w wodzie w Bolszewie

Beczki z wodą zostały podstawione, ze względu na obowiązujące przepisy. W momencie, gdy woda jest nieprzydatna do spożycia spełniliśmy ten wymóg. Teraz w wodociągu publicznym nie ma już przekroczeń, więc wody już nie podstawiamy – to wynika z przepisu – informuje Anna Szpajer, rzecznik prasowy PEWIK Gdynia.

Czytaj również: Woda w Wejherowie nadaje się do picia po przegotowaniu!

Jak informuje PEWIK wczoraj zakończyło się chlorowanie wody.

Natomiast w dalszym ciągu przeprowadzane jest płukanie sieci. Jesteśmy w stałym kontakcie z Sanepidem, który wczoraj pobrał próby wody. Jutro najpóźniej będą wyniki - dodaje Anna Szpajer.

Czytaj również: ‘To jest skandaliczne’. Skażona woda w Wejherowie

Jak podaje PEWIK Gdynia być może od piątku woda z wodociągu będzie zdatna do picia.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.