20.02.2023 17:00 1 JD

Sukces Karate Klub Wejherowo - zdobyli łącznie 31 medali

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym. W wydarzeniu udział wzięło ponad 300 zawodników i zawodniczek reprezentujących 14 klubów z województwa pomorskiego oraz Łodzi i Zielonej Góry.

Rywalizacja prowadzona była w 10 kategoriach wiekowych, najmłodsi uczestnicy mieli zaledwie 5 lat (urodzeni w roku 2018 i młodsi), natomiast najstarsi karatecy walczyli w kategorii wiekowej senior plus, czyli dla sportowców powyżej 50 roku życia.

Tym turniejem rozpoczęliśmy sezon karate 2023. Całe zawody zostały podzielone na 3 bloki. W pierwszym rywalizowały dzieci młodsze, w drugim - dzieci starsze, a trzecim startowali zawodnicy od młodzika do seniora. - mówi Mirosław Ellwart prezes Karate Klub Wejherowo i Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął Karate Klub Wejherowo, którego zawodnicy wywalczyli 31 medali, w tym 9 złotych, 13 srebrnych i 9 brązowych.

Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły Klub Karate Tradycyjnego "Kuro-obi" oraz Akademia Karate Tradycyjnego w Sopocie.