12.02.2023 12:00 6 PM

Film o księdzu Kaczkowskim z 8 nominacjami do Orłów

Fot. mat.pras.

Znamy listę filmów nominowanych w jubileuszowej, 25. edycji Polskich Nagród Filmowych Orły. Film "Johnny" o ks. Kaczkowskim otrzymał 8 nominacji.

Historia Patryka Galewskiego i jego znajomości z ks. Janem Kaczkowskim doczekała się filmowej adaptacji. “Johnny” to oparta na faktach, opowiedziana z perspektywy Patryka opowieść o nietypowej męskiej przyjaźni, jaka połączyła księdza – dyrektora hospicjum z puckim chuliganem. Jest to historia przemiany Patryka – imprezowicza, ćpuna i recydywisty w ojca, męża i szefa kuchni. “Johnny” to uniwersalna opowieść o tym, że każdy człowiek zasługuje na drugą szansę. W rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan.

Czytaj również: Nagroda publiczności na festiwalu w Gdyni dla filmu o ks. Kaczkowskim

Film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka został nominowany do Polskich Nagród Filmowych Orły w kategorii najlepszy film. Oprócz tego reżyser znalazł się na liście odkryć roku. Film został również nominowany w kategoriach: najlepsza charakteryzacja, najlepszy dźwięk, najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Maria Pakulnis, najlepszy scenariusz, najlepsza główna rola męska – Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan.

Czytaj również: Ksiądz Jan odmienił jego życie, teraz on pomaga młodym i zagubionym

W tegorocznej edycji Orłów, określanych przez media „polskimi Oscarami”, brały udział 73 filmy fabularne, 51 filmów dokumentalnych i 25 seriali. Wyłonioną w głosowaniu listę tegorocznych Nominacji 8 lutego w południe w siedzibie CANAL+ Polska zaprezentowali Nominowani i Laureaci poprzednich edycji Orłów, Członkinie i Członkowie Polskiej Akademii Filmowej.

Laureatów Orłów poznamy 6 marca.

Ks. Jan Kaczkowski zmarł w 2016 roku mając zaledwie 38 lat. Kapłan walczył z glejakiem mózgu. Pozostawił po sobie dzieło Puckiego Hospicjum oraz książki m.in. „Życie na pełnej petardzie” czy „Szału nie ma, jest rak”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...