17.09.2022 22:49 2 PM

Nagroda publiczności na festiwalu w Gdyni dla filmu o ks. Kaczkowskim

Fot. FPFF

Zakończył się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Główną nagrodę, czyli Złote Lwy otrzymali twórcy filmu "The silent twins". Film "Johnny", który opowiada historię księdza Jana Kaczkowskiego i mieszkańca Pucka Patryka Galewskiego zdobył nagrodę publiczności.

Film "Johnny”, czyli historia księdza Jana Kaczkowskiego, założyciela puckiego hospicjum, brał udział w konkursie na 47. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Gala Zakończenia festiwalu odbyła się w sobotę, 17 września 2022 roku, w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jednym z nagrodzonych filmów była opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim, założycielu puckiego hospicjum.

Czytaj również: 'Jan kochał ludzi'. Film 'Johnny' na festiwalu filmowym w Gdyni

Nagrodę Publiczności przyznaną w wyniku głosowania widzów w kinach festiwalowych otrzymał reżyser Daniel Jaroszek właśnie za film "Johnny” - czytamy na stronie festiwalu.

To nie wszystko nagrodzony został także Piotr Trojan, który wcielił się w postać Patryka Galewskiego w filmie o księdzu Janie. Z kolei aktorka Marta Stalmierska została wyróżniona za profesjonalny debiut aktorski w filmie "Johnny” i "Apokawixa”.

Fot. FPFF Fot. FPFF

Laureaci 47. FPFF:

Pierwsze doniesienia o filmie fabularnym na podstawie życia ks. Kaczkowskiego pojawiły się w 2019 roku. Po trzech latach nadszedł czas na wyczekiwaną premierę. Obraz opisuje przyjaźń ks. Jana i Patryka Galewskiego. W rolach głównych Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan. „To poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę” - opisują twórcy.

Czytaj również: Na niejednej twarzy pojawiają się łzy. Film 'Johnny' w Pucku

Ks. Jan Kaczkowski zmarł w 2016 roku mając zaledwie 38 lat. Kapłan walczył z glejakiem mózgu. Pozostawił po sobie dzieło Puckiego Hospicjum oraz książki m.in. „Życie na pełnej petardzie” czy „Szału nie ma, jest rak”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...