01.02.2023 12:10 0 WH/TTM

Ksiądz Jan odmienił jego życie, teraz on pomaga młodym i zagubionym

Fot. Facebook/Fundacja im. Ks. Jana Kaczkowskiego

Patryk Galewski to kucharz i pierwowzór jednego z bohaterów filmu „Johnny”, który opowiada o jego trudnej młodości i przyjaźni z ks. Janem Kaczkowskim. Teraz szef kuchni jeździ po całej Polsce i spotyka się zagubionymi, młodymi ludźmi, z którymi rozmawia o życiu podczas gotowania. „Inne Garowanie to przestrzeń miłości, którą ja dostałem od Jana, którą Jan dał mi poprzez czas, który spędziłem z nim” – mówi Galewski.

Przypomnijmy, że we wrześniu do kin trafił film „Johnny”, który jest filmową adaptacją przyjaźni Patryka Galewskiego i ks. Jana Kaczkowskiego. To historia przemiany Patryka – imprezowicza, ćpuna i recydywisty w ojca, męża i szefa kuchni.

Zobacz także: Film o ks. Kaczkowskim we wrześniu w kinach

Jesienią 2022 roku ruszył projekt „PaKa – Inne Garowanie”, którego pomysłodawcą i realizatorem jest Patryk Galewski.

Inne garowanie równa się przestrzeń miłości, którą ja dostałem od Jana, którą Jan dał mi poprzez czas, który spędziłem z nim. Poprzez to, że po prostu był. Dzięki Janowi jestem w tak pięknym momencie swojego życia – mówi Patryk Galewski w rozmowie z Twoją Telewizją Morską. - Projekt PaKa to jest przestrzeń miłości, którą chcę dać osobom będącym w tym samym momencie, co byłem ja, czyli bardzo smutnym, w którym nie widać sensu na własne życie.

Patryk odwiedza ośrodki dla młodzieży i więzienia. Jak przyznaje, mówi językiem młodzieży, aby zbliżyć się do nich. Ma kryminalną przeszłość i na własnej skórze wie, z jakimi problemami borykają się młodzi ludzie.

Pierwszym elementem jest komunikacja. Jan przyciągnął mnie do siebie tym, że rozmawiał językiem moim, a nie swoim, czyli trochę uliczno-podwórkowym. Gdzie najlepiej rozmawia się o sytuacjach, wartościach bardzo ważnych, jak nie w kuchni? – dodaje Galewski.

Podczas warsztatów kulinarnych Patryk gotuje wraz z młodzieżą. Powstają takie dania jak tatar z polędwicy wołowej czy steki. A podczas wspólnego pichcenia rozmawiają o "przestrzeni miłości".

„PaKa – Inne Garowanie” to projekt realizowany przez Fundacją im. Ks. Jana Kaczkowskiego. Każdy chętny może wesprzeć inicjatywę przekazując 1,5 % podatku lub wpłacając datek na stronie fundacji.

Więcej o projekcie w rozmowie z Patrykiem Galewskim w programie Gość Dnia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...