02.02.2023 15:25 47 PM

Jechali zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Dwa radiowozy uszkodzone

Fot. Czytelnik Kacper

Policja otrzymała zgłoszenie, że pijany mężczyzna wyszedł ze sklepu i odjechał samochodem. Na miejsce pojechały patrole policyjne. W jeden z radiowozów uderzył mężczyzna, którego mundurowi chcieli zatrzymać, w drugi inny kierowca.

W czwartek (2 lutego) około godziny 14:00 do wejherowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie z jednego ze sklepów na terenie miasta. Według pierwszych informacji mężczyzna miał się zataczać, następnie wszedł do auta i odjechał spod sklepu.

Natychmiast na miejsce dyżurny skierował patrole policyjne. Kiedy policjanci zauważyli ten pojazd (volkswagen golf) i wydali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania do kontroli. Ten nie chciał się zatrzymać w wyniku czego, po chwili doprowadził do kolizji z radiowozem – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Policjanci wyczuli od mężczyzny woń alkoholu, będzie od niego pobierana krew do analizy.

Podczas tej samej interwencji uszkodzony został również drugi radiowóz jadący na tę samą akcję.

Tym razem kierowca volkswagena passata nie upewnił się przy zmianie pasa ruchu, podczas skrętu w lewo, czy może bezpiecznie wykonać ten manewr i uderzył w radiowóz, który go wyprzedzał – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Kierowca VW passata został ukarany mandatem 1500 zł.

Fot. Czytelnik Kacper


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...