22.12.2022 16:00 0 JD

PZS nr 3 w Wejherowie blisko strefy medalowej

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie zajął czwarte miejscu w województwie pomorskim w Mistrzostwach Piłki Ręcznej Dziewcząt.

W rozgrywanym w Kwidzynie turnieju reprezentantki tak zwanej szkoły Budowlanych z Wejherowa w meczu eliminacyjnym do fazy pucharowej przegrały z I LO Tczew 20:9, jednak nie zamknęło to im drogi do walki o brązowy medal.

W meczu o trzecie miejsce zawodniczki z Wejherowa rywalizowały z Liceum Ogólnokształcącym z Czerska i w tym meczu również musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie rozgrywki o mistrzostwo województwa pomorskiego zakończył na czwartym miejscu.

Klasyfikacja na podium wyglądała następująco: pierwsze miejsce zdobyły zawodniczki Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie, drugą lokatę wywalczyło I LO z Tczewa a brązowe medale powędrowały do Liceum Ogólnokształcącego z Czerska.

23.Licealiada Dziewcząt w piłce ręcznej odbyła się w ramach rozgrywek Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku.