26.11.2022 18:40 7 PM/KPP Wejherowo

Policjanci apelują o bezpieczną jazdę

Fot. Policja

Policjanci przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności i stosowaniu się do przepisów. Zmieniająca się aura, w tym spadek temperatur w okolicę zera mogą powodować na jezdni spore zagrożenie. Duża prędkość, brak wyobraźni i ryzykowna jazda to częste czynniki wypadków drogowych.

Zgodnie z zapowiadanymi prognozami, warunki drogowe będą trudne, temperatura będzie się utrzymywała w okolicy zera stopni Celsjusza, zwłaszcza nocą.

Podczas najbliższych dni mogą pojawić opady. W związku z tym, na drogach zrobić się może bardzo ślisko. Brak umiejętności jazdy w takich warunkach drogowych, w połączeniu z nadmierną prędkością i ryzykowną jazdą, może zakończyć się bardzo niebezpiecznie. Dlatego też apelujemy do kierowców o zmianę sposobu jazdy na zimowy, dostosowanie prędkości pojazdu nie tylko do obowiązujących przepisów ale także do warunków drogowych. Zachęcamy do wymiany opon z letnich na zimowe, jeżeli ktoś dotychczas tego nie zrobił. Opona zimowa przy spadku temperatur poniżej 7 stopni Celsjusza poprawia nie tylko komfort jazdy ale także wpływa na drogę hamowania, a przede wszystkim na bezpieczeństwo - wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Jak zaznacza policja brak ostrożności, rozwagi, a także wzajemnego szacunku na drodze, to kolejne niekorzystne czynniki wpływające na bezpieczeństwo uczestników ruchu. Pamiętajmy- wszyscy kierowcy chcą tego samego - bezpiecznie dojechać do domu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...