24.11.2022 14:30 17 PM/TTM

Spełnili daną mieszkańcom obietnicę i utwardzili ulicę Ogrodową

Fot. Marek Trybański/TTM

„Mamy nadzieję, że po tej realizacji mieszkańcom będzie się żyło lepiej” – tak podczas odbioru utwardzonej ulicy mówiła zastępca prezydenta Wejherowa. Mowa o ulicy Ogrodowej. Łączny koszt zadania to 391 tysięcy złotych.

Jest to jedna z najstarszych ulic i mieszkańcy bardzo o nią zabiegali. Jest też ważna z tego powodu, że od razu w sąsiedztwie robimy ulicę Gryfa Pomorskiego i kiedyś obiecaliśmy mieszkańcom, że jeżeli dojdzie do przebudowy ulicy Gryfa Pomorskiego, to zrealizujemy całą ulicę Ogrodową. Dziś jest wypełnienie tej obietnicy - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Droga została utwardzona różnymi nawierzchniami – kruszywem łamanym i dwoma rodzajami płyt. Są także powierzchnie nieutwardzone, które miasto planuje zazielenić na wiosnę.

Inaczej zrealizowaliśmy podbudowę pod płytami jomb, tam gdzie jest najwięcej wody, czyli przy krajowej szóstce są dodatkowe powierzchnie chłonne, żeby tę wodę zagospodarować – dodaje Beata Rutkiewicz.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Koszt całego zadania opiewa na kwotę 391 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...