29.10.2011 18:11 0

Derby MTK zakończyły się remisem

Remisem 1:1 zakończyło się sobotnie spotkanie Orkana Rumia z Gryfem Orlex Wejherowo. Prowadzenie dla Gryfa zdobył Mateusz Toporkiewicz (68'), a do remisu doprowadził Marcus Da Silva (87').

Na te derby czekali nie tylko piłkarze obu druzyn, ale przede wszystkim kibice dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą klubów. Sympatycy obu zespołów stworzyli w Rumi prawdziwe piłkarskie święto. Na trybunach zasiadło mnóstwo fanów, którzy nie mogli narzekać na brak wrażeń.

Pojedynek był od początku wyrównany, w pierwszej odsłonie spotkania lekką przewagę mieli gospodarze, jednak nie stworzyli sobie dużo groźnych sytuacji, więc po 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Na murawie widać było, jak bardzo zawodnicy Orkana i Gryfa chcą wygrać ten mecz.

Jako pierwsi gola zdobyli goście z Wejherowa. W 67 minucie Grzegorz Gicewicz zagrał idealną piłkę do Toporkiewicza, który urwał się obrońcom i w sytuacji sam na sam się nie pomylił. Od tego momentu widowisko nabrało jeszcze większego kolorytu. Gospodarze zabrali się do odrabiania strat, a wejherowianie chcieli spokojnie dowieźć zwycięstwo do końca. Niestety ta sztuka się nie udała.

W 87 minucie gry bramkę dającą Orkanowi jeden punkt zdobył Marcus Da Silva.

• Mecz wyrównany, chociaż uważam, że powinniśmy dowieść prowadzenie do końca - powiedział po meczu, kapitan Gryfa Piotr Kołc.