07.10.2022 11:00 3 PM

Przed nami sobota pełna sportowych emocji

Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixabay.com

Pierwszy mecz nowego sezonu na swoim boisku rozegrają wejherowscy Tytani. U siebie spotkania rozgrywać będą także czwartoligowe drużyny piłki nożnej, czyli Gryf Wejherowo i Wikęd Luzino.

Tytani Wejherowo pierwszy mecz na swoim boisku mieli rozegrać już przed dwoma tygodniami, jednak ze względu na wycofanie się z rozgrywek przeciwnika KPR Elbląg wejherowianie walkę o punkty w I lidze piłki ręcznej rozpoczęli dopiero od drugiej kolejki. Pierwszy wyjazdowy mecz odbył się 1 października w Kwidzynie, gdzie górą był tamtejszy USAR pokonując Tytanów 30:26. W najbliższą sobotę nasi szczypiorniści będą więc mieli okazję do zdobycia pierwszych ligowych punktów przed własną publicznością. O godzinie 18:00 w hali sportowej samochodówki podejmą Szynaka Meble Jezioraka Iława, który na swoim koncie ma już dwa zwycięstwa z PGE KPR Gryfino oraz Szczypiorniakiem Olsztyn. Przed Tytanami więc trudne starcie, w którym na pewno pomoże jak zawsze silna obecność swoich kibiców.

Sobota obfitować będzie także w emocje piłkarskie. Zajmujący obecnie 9. miejsce z 16 punktami w czwartej lidze Gryf Wejherowo podejmie na Wzgórzu Wolności plasującą się tuż za nim z różnicą jednego punktu Pogoń Lębork. Starcia tych dwóch drużyn od lat budzą emocje i można spodziewać się zaciętej i wyrównanej rywalizacji w walce o trzy punkty. Początek meczu w sobotę o godzinie 15:00. Wcześniej, bo już o 12:00, zagra także obecny lider IV-ligowych rozgrywek, czyli Wikęd Luzino, który u siebie podejmie jedenastą drużynę tabeli Czarnych Pruszcz Gdański.

Tymczasem grający w trzeciej lidze Stolem Gniewino, obecnie zajmujący 9. lokatę, czeka wyprawa do Gdyni, gdzie także w sobotę o godzinie 17:00 zmierzy się drużyną z samego końca ligowej tabeli, czyli z tamtejszym Bałtykiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...