06.10.2022 08:37 43 PM/KPP Wejherowo

Brutalnie pobił 34-letnią kobietę. Odpowie za usiłowanie zabójstwa [FILM]

Fot. KPP Wejherowo

W Rumi na Szmelcie doszło do brutalnego pobicia kobiety. Mężczyzna pod jednym z bloków bił i kopał 34-latkę. Kobieta trafiła do szpitala, a mężczyzna został zatrzymany za granicą. Całe wydarzenie nagrała kamera monitoringu.


AKTUALIZACJA, 11 października

Jak relacjonuje policja, w związku z nieprawdziwymi informacjami na temat pobitej 34-latki pojawiającymi się w komentarzach w mediach społecznościowych informujemy, że kobieta żyje i jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawca został zatrzymany za granicą.


Do zdarzenia doszło 18 sierpnia 2022 roku pry ulicy Sabata w Rumi. Policjanci pracując nad sprawą, w której poszkodowana została 34-latka, ustalili okoliczności oraz przebieg zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta została dotkliwie pobita przez 38-latka. Ponadto na miejscu zdarzenia przebywały dwie inne osoby, które nie reagowały oraz nie udzieliły jej pomocy. W związku z tym, także ich tożsamość została ustalona przez policjantów - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Dwie osoby za nieudzielenie pomocy pokrzywdzonej kobiecie usłyszały zarzuty karne.

Funkcjonariusze dalej pracując przy tej sprawie ustalili, że 38-latek niezwłocznie po zdarzeniu wyjechał za granicę. Następnie ustalili, gdzie przebywa i gdzie mieszka na terenie Holandii. Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Aresztowania. Na tej postawie nawiązali kontakt z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji w Warszawie i informacja ta została przekazana holenderskim służbom. Na początku września mężczyzna został tam zatrzymany. Obecnie czekamy na decyzję o przekazaniu mężczyzny do Polski - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Kobieta w wyniku odniesionych obrażeń trafiła do szpitala. Po kilku dniach została wypisana.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24