29.09.2022 17:00 0 AS/KPP Wejherowo

Policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego. Mężczyzna wpadł na zakupach

Fot. pixabay.com

Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego KPP w Wejherowie w czasie wolnym wypatrzył mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej. Okazało się, że to ścigany listem gończym za kradzieże 26-letni mieszkaniec Wejherowa.

We wtorek (27 września) w godzinach popołudniowych, będąc po pracy policjant, zwrócił uwagę na mężczyznę. Okazało się że portret pasował mu do osoby podejrzanej.

Niezwykłą spostrzegawczością wykazał się Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego, asp. Mariusz Hasiak. Po służbie na zakupach, zwrócił uwagę na mężczyznę, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej — informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Funkcjonariusz przyglądał się mężczyźnie, który właśnie wychodził ze sklepu. Następnie poszedł w jego kierunku. W dalszym ciągu na jednym z pobliskich osiedli zatrzymał poszukiwanego, wylegitymował i na miejsce wezwał będących w służbie kryminalnych oraz zawiadomił dyżurnego.

Personalia 26-latka zostały sprawdzone w policyjnych systemach. Potwierdziło się, że zatrzymany powinien przebywać w areszcie. Sąd Rejonowy w Wejherowie wydał za nim nakaz w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz mężczyzna najbliższe 3,5 roku spędzi w areszcie śledczym za kradzieże i kradzieże rozbójnicze — dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik wejherowskiej KPP.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24