27.09.2022 12:30 4 PM/KPP Wejherowo

Rowerzyści zderzyli się czołowo. Jeden z nich trafił do szpitala

Fot. pixabay.com

W Redzie doszło do wypadku drogowego z udziałem dwóch rowerzystów. W wyniku zdarzenia 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (26 września) wieczorem po godzinie 19:00 na ul. Kazimierskiej na ciągu pieszo – rowerowym w Redzie.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci przystąpili do działań związanych z ustalaniem przebiegu wypadku oraz wykonania oględzin. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 51-letni i 38–letni cykliści, jadąc ciągiem pieszo – rowerowym w przeciwnych kierunkach, nie zachowali odstępu podczas manewru wymijania, w wyniku czego doprowadzili do zderzenia czołowego rowerów. 51-latek z obrażeniami głowy został przewieziony do szpitala - informuje asp. sztab. Aneta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności zdarzenia.

Na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów, przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów - dodaje asp. sztab. Aneta Potrykus.

Jak podaje policja przepisy dotyczące ruchu rowerów nie nakładają obowiązku korzystania z kasków ochronnych i elementów odblaskowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kask chroni głowę – część ciała najbardziej narażoną na urazy. Natomiast dodatkowe elementy odblaskowe ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...