22.09.2022 17:00 0 mat.pras.

Gmina Łęczyce doczekała się Mobilnej Sali Integracji Sensorycznej

mat.pras.

Mieszkańcy Gminy Łęczyce mogą̨ korzystać́ z nowej, wielofunkcyjnej sali integracji sensorycznej pod nazwą „Mobilne Sensoraki”. Gminna Instytucja Kultury i Biblioteka w Łęczycach z siedzibą w Strzebielinie została wyposażona w zabawki, elementy do zabawy sensorycznej oraz dodatki tworzące całość sali zabaw sensorycznych. Projekt zrealizowano w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zorganizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Mobilna sala integracji sensorycznej odwiedziła już szkoły, przedszkola i świetlice na terenie całej gminy Łęczyce. Wkrótce będzie ona również wykorzystywana podczas wydarzeń kulturalnych i sportowych. Na sali zabaw bawiły się dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z rodzicami i opiekunami.

Podczas zajęć dzieci mają do dyspozycji elementy pozwalające poznać i udoskonalić wszystkie zmysły oraz sprawność ruchową i intelektualną. Sala składa się z trzech stref tworzących spójną całość. W trakcie zajęć pobudzana jest kreatywność i wyobraźnia dzieci. Wielofunkcyjność sali daje możliwość przeprowadzenia zajęć terapeutycznych na kilka sposobów.

mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras.

Szczegółowe informacje dotyczące innych planowanych wydarzeń́ oraz terminów udostępnienia mobilnej sali integracji sensorycznej „Mobilne Sensoraki” na stronie internetowej [www.gik-leczyce.pl](http://www.gik-leczyce.pl).

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronie https://raport.pse.pl/pl/https://raport.pse.pl/pl/ oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...