18.09.2022 09:00 20 PM/KPP Wejherowo

Do setki w trzy sekundy. Wejherowska drogówka ma nowy motocykl

Fot. KPP Wejherowo

Do wejherowskiej komendy trafił nowy policyjny motocykl. Maszyna o mocy 136 KM rozpędza się do setki w trzy sekundy, a jej maksymalna prędkość znacznie przekracza 200 km/godz.

Od kilku dni na drogach powiatu wejherowskiego policjanci z drogówki pełnią służbę z wykorzystaniem nowego motocykla marki BMW.

Pojazd ten zasilany jest 2-cylindrowym, czterosuwowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, a moment obrotowy o wartości 143 Nm pozwalając rozwinąć prędkość 100 km/h w czasie 3 sekund. Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Wejherowski motocykl kolorystycznie odpowiada już nowemu designowi pojazdów służbowych, których kolorystyka została wzbogacona o jaskrawą barwę żółtą. Motocykl posiada także wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu.

Dodatkowe wyposażenie uzupełnia megafon z funkcją syreny lub głośników, a także białe światła pomocnicze pod światłem uprzywilejowania do podświetlania miejsca pracy w nocy. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort w czasie jazdy. Zatankowany motocykl w wersji cywilnej waży 279 kilogramów, natomiast z wyposażeniem specjalnym, jego waga może wynieść nawet ponad 300 kg - podaje wejherowska policja.

Nowym rozwiązaniem, które jest już pewnym standardem w świecie motoryzacji, jest zastąpienie analogowych bądź cyfrowych zegarów, przejrzystym ekranem TFT o przekątnej 10,25 cala, który łączy w sobie komputer pokładowy, zestaw wskaźników oraz technologie Bluetooth.

Wszystko to sprawia, że nowy motocykl będzie niezwykle skutecznym narzędziem do przemieszczania się, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z zakorkowanymi ulicami. Warto podkreślić, że policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownicą motocykli policyjnych zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami - podaje asp. sztab. Anetta Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...