Politycy nie zabijajcie polskich mediów

16.09.2022 13:30 6 PM/TTM

Na niejednej twarzy pojawiają się łzy. Film 'Johnny' w Pucku

Fot. Marek Trybański/TTM

„Osadzona w Pucku historia, która ma ponadwymiarowe ponadlokalne ważne przesłanie”. Pół tysiąca mieszkańców Pucka obejrzało przedpremierowo film o księdzu Janie Kaczkowskim. Podczas seansu nie brakowało emocji i wzruszeń.

Mieszkańcy Pucka mieli okazję poznać filmową historię Patryka Galewskiego i księdza Jana Kaczkowskiego na specjalnym seansie filmu Johnny, który odbył się w czwartek (15 września) Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji. W prapremierze udział wzięli twórcy filmu.

Czytaj również: Dawid Ogrodnik spełnił marzenie podopiecznego Puckiego Hospicjum

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

To jest wzruszający moment. Tacy wspaniali aktorzy się znaleźli, to jest wspaniała kreacja Dawida Ogrodnika i Piotra Trojana. Osadzona w Pucku historia, która ma ponadwymiarowe, ponadlokalne ważne przesłanie - mówiła dla Twojej Telewizji Morskiej Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

W puckiej premierze uczestniczyli także odtwórcy głównych ról – Dawid Ogrodnik i Piotr Trojan.

Bardzo pokochałem Puck. Mam już tutaj kilka swoich ukochanych knajpek, kręciliśmy tutaj przez tydzień. Od tego czasu jak mam wolne to przyjeżdżam tutaj - zaznacza Piotr Trojan, odtwórca roli Patryka Galewskiego w filmie „Johnny”.

Puck lubię najbardziej za ludzi, których miałem okazję poznać przy filmie Johnny. Panią burmistrz, którą uwielbiam, służby miejskie, które mnie trochę pościgały, ale wszystko skończyło się miłą rozmową. Dopiero do mnie dotarło jak wiele Jan znaczył dla ludzi będąc tutaj w Pucku. Miałem poczucie tęsknoty w ludziach, ale też takiej radości z tego, że ta tęsknota wiązała się z relacją z tym niesamowitym człowiekiem - wyjaśnia Dawid Ogrodnik, odtwórca roli ks. Jana Kaczkowskiego w filmie „Johnny”.

Czytaj również: Okulary księdza Kaczkowskiego wręczone

O czym świadczy chociażby frekwencja podczas seansu, ponieważ sala wypełniona była niemal do ostatniego krzesełka i każdy widz chciał poznać historię zawartą w filmie. W Pucku „Johnny” zaprezentowany został kilka dni po pierwszej projekcji na festiwalu w Gdyni a następnie na specjalnym pokazie w Sopocie.

Byłem już na kilku pokazach filmu i za każdym razem było to przeogromne przeżycie, film dotyka mnie w miejsca, które są głęboko poukrywana i są tak naprawdę tylko moją własnością - zaznacza Patryk Galewski, bohater filmu „Johnny”.

Duże emocje towarzyszyły również osobie, która kontynuuje dzieło księdza Jana Kaczkowskiego poprzez pracę w miejscu, które dzięki niemu powstało:.

Jest to dawka pozytywnej energii, ale na niejednej twarzy pojawiają się łzy - mówi Anna Jochim-Labuda, dyrektor Puckiego Hospicjum.

Czytaj również: 'Jan kochał ludzi'. Film 'Johnny' na festiwalu filmowym w Gdyni

Film Johnny w kinach w całym kraju wyświetlany będzie od 23 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...