29.06.2022 14:00 0 PM

'Odkręcam kran i nic nie leci'. Braki wody w Milwinie - gmina szykuje rozwiązania

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com

„Ciągle nie ma u nas wody!” Mieszkańcy Milwina skarżą się na braki wody w kranie. Bywa tak, że po odkręceniu kurka nie wylatuje nawet kropla. Jak informują urzędnicy gminy Luzino wkrótce ma rozpocząć się inwestycja, która pomoże w rozwiązaniu tego problemu.

Kłopoty pojawiają się podczas suszy i upałów – kiedy jest większe zapotrzebowanie na wodę. Mieszkańcy podlewają ogródki w jednym czasie, przez co u innych z kranu nie leci nawet kropla wody. Dotyczy to szczególnie domów, które położone są wyżej.

Wróciłem wieczorem z pracy, chciałbym się umyć, odkręcam wodę, a tu sucho. To nie pierwszy raz, kiedy nie mamy wody w czasie upałów. Jest to strasznie irytujące – mówi nasz Czytelnik z Milwina.

Nasza redakcja zajmowała się tym tematem również w ubiegłym roku - Przez podlewanie ogródków od kilku dni nie mają wieczorami wody. Teraz także skontaktowaliśmy się z pracownikami gminy, którzy poinformowali, że w ubiegłym roku została zamontowana dodatkowa pompa w Milwinie, a teraz planowana jest kolejna inwestycja.

W tej chwili są zabezpieczone środki w budżecie i zostanie przebudowana hydrofornia w Sychowie, żeby podała więcej wody do Milwina – mówi Kazimierz Hinc, kierownik referatu inwestycyjno-eksploatacyjnego w gminie Luzino.

Prace mają ruszyć w ciągu najbliższych tygodni i mogą potrwać 1,5 miesiąca. W przyszłości planowana jest także budowa nowej studni w Sychowie. Gmina złożyła wniosek na tę inwestycję do programu Polski Ład – nie ma jeszcze decyzji czy otrzyma te środki.

Problemy z wodą w gminie Luzino w czasie upałów występują również w Luzinie, Wyszecinie, Sychowie, czy Kębłowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24