19.06.2022 14:49 0 Kaja/KPP w Pucku

Koniec poszukiwań Szymona z Helu. Znaleziono ciało 17-latka

Fot. KPP Puck

W niedzielę (19 czerwca) około godz. 10:55 dyżurny Puckiej Policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że na wysokości plaży Hel-Bór świadkowie zauważyli dryfujące ciało mężczyzny.

Na miejsce skierowano policjantów z Komisariatu Policji w Juracie, którzy zabezpieczyli zwłoki mężczyzny do momentu przybycia ekipy dochodzeniowo-śledczej, która pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Pucku wykonuje czynności procesowe. Młody mężczyzna to zaginiony 17 - letni Szymon.

Poszukiwania 17- latka trwały od 12 czerwca. Chłopak ostatni raz był widziany w nocy z 11/12 czerwca w Jastarni przy wejściu na plażę nr 49. Policjanci przyjęli zgłoszenie o jego zaginięciu. Funkcjonariusze sprawdzali zapisy z kamer monitoringu oraz analizowali zdobyte informacje.

Policjantom w akcji poszukiwawczej pomagała grupa poszukiwawczo- ratownicza. Do poszukiwań zaangażowano operatora drona, sonaru, nurków oraz policjantów z komisariatu wodnego Policji z komendy wojewódzkiej.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku przeczesywali miejsca, w których mógł przebywać nastolatek m.in. linię brzegową, wydmy, lasy, parki i skwery.

Policyjny śmigłowiec z Komendy Głównej Policji przeszukiwał z powietrza półwysep oraz teren pasa nabrzeżnego Morza Batyckiego oraz Zatoki Puckiej.

W akcji wzięli udział również przewodnicy psów z Komendy Głównej Policji oraz pies wyszkolony techniką tropienia polegającą na pracy tzw. „górnym wiatrem”, tj. podążaniu za indywidualnym zapachem człowieka i zidentyfikowaniu go na końcu śladu.

Jak podaje pucka Policja wstępnie wykluczono, aby ktoś się przyczynił do śmierci 17 latka. Decyzją prokuratora ciało przewieziono do prosektorium. Zostanie ono zbadane podczas sekcji.

Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck Fot. KPP Puck


Czytaj również: